Wprowadź styl na salony.

Wprowadzić dobry styl na salony nie jest łatwo. Chcemy, by tak ważne w domu pomieszczenie prezentowało się efektownie i oryginalnie, a przy tym odzwierciedlało nasz indywidualny gust. Choć brzmi to jak prawdziwy test kreatywności, dzięki panelom dekoracyjnym 3D marki Dunes wcielenie się w rolę projektanta wnętrz będzie nie tylko proste, ale i przyjemne.

Przysłowiowe domowe „cztery ściany” urządzamy biorąc pod uwagę wiele czynników. Znaczenie mają zarówno względy estetyczne, konsekwencja dekoracyjna, jak i funkcjonalność zastosowanych materiałów i rozwiązań aranżacyjnych. Tak wiele oczekiwań spełnić może jednak jeden produkt. Trójwymiarowe panele dekoracyjne marki Dunes o nietuzinkowej przestrzennej fakturze w prosty, ale niezwykle efektowny sposób pozwolą nam zaprojektować oryginalne salonowe wnętrza. Skąd ta pewność?

1. Swoboda kreacji.

Panele dekoracyjne dawno temu zaskarbiły sobie uznanie projektantów wnętrz. Atuty takie jak: trójwymiarowa faktura oraz wytrzymałość zagwarantowały im pewne miejsce wśród wyjątkowych materiałów wykończeniowych, które doskonale sprawdzą się w klasycznych oraz nowoczesnych aranżacjach. Ciekawa forma surowca nawiązująca do regularnych kształtów inspirowanych naturą, geometrycznych brył czy też futurystycznych, industrialnych wzorów zarówno zwolennikom minimalizmu, jak i retro czy glamour pozwoli wyrazić własny styl. W podkreśleniu charakteru aranżacji nieoceniona będzie gra świateł. Stonowane oświetlenie punktowe lub ledowe uwypukli największe atuty trójwymiarowej dekoracji. Dobierając kolor światła oraz jego natężenie bez problemu zmienimy charakter wnętrza, które wieczorem może być niezwykle kameralne i intymne, a za dnia przytulne. Swoboda kreacji, jaką gwarantuje szeroka paleta wzorów paneli dekoracyjnych Dunes skłoni nas, by nie tylko salon nabrał tak wyjątkowego charakteru.

2. Plastyczność projektu.

Możliwości wykorzystania paneli dekoracyjnych jest nieskończenie wiele. Na pierwszy rzut oka widać, że doskonale prezentują się jako okładzina ścienna. Warto jednak pójść krok dalej i pokusić się o fantazyjne wykończenie kominka czy zaprojektowanie niecodziennej ramy dla zdjęć lub grafik. W ten sposób możemy również zaakcentować kluczowe w pomieszczeniu strefy. Potencjał dekoracyjny surowca sprawia, że panele dekoracyjne, zwłaszcza te o niecodziennej rzeźbie i wyrazistej kolorystyce, z powodzeniem zastąpią także wielkopowierzchniowy obraz. Może on zdobić tylko wybraną ścianę w salonie lub też stanowić motyw przewodni w różnych domowych pomieszczeniach.

3. Łatwość aranżacji.

Panele dekoracyjne Dunes zaprojektowano w taki sposób, by możliwe było ułożenie dowolnej kompozycji w układzie pionowym lub poziomym, również poprzez połączenie ze sobą różnych wzorów. W tym celu złącza płyt, występujących standardowo w rozmiarze 1000 na 800 mm, są ze sobą sklejane i szlifowane aż do uzyskania jednorodnej powierzchni. Pozwala to na ułożenie gotowej kompozycji na dużej przestrzeni, która zarówno wizualnie, jak i w praktyce nie obciąża ściany. Równie duże pole do popisu daje umiejętne operowanie kolorem. Powierzchnia paneli może być zachowana w oryginalnym odcieniu lub też pomalowana przez nas na dowolny pasujący do wystroju salonu. Atutem materiału jest również jego wytrzymałość, uzyskana poprzez dodatkowe wzmocnienie surowca, już na etapie produkcji, specjalnym włóknem szklanym. Warto również podkreślić, że materiał ten jest niepalny, nietoksyczny oraz pozbawiony lotnych związków mineralnych.

Salon to „serce domu”, miejsce spotkań domowników oraz wizytówka ich gustu. Duże znaczenie ma zatem to, jak zaaranżujemy jego wygląd. Panele ścienne marki Dunes – w roli głównej lub jako efektowny dodatek dekoracji wnętrza – z pewnością pomogą nam stworzyć przestrzeń, w której króluje dobry styl.

pdf

Polecane Wpisy
Skontaktuj się

Napisz do nas, a odpowiemy Ci najszybciej jak to tylko możliwe.

Nie czytelne? Zmień tekst.