Łagodne lub zdecydowane. Minimalistyczne albo bogate. Mogą wprowadzać harmonię lub ożywiać przestrzeń swoją nieregularnością. Wzory stosowane w dekoracji ścian są często elementem w szczególny sposób wpływającym na charakter wnętrz. Jak znaleźć te, które najlepiej podkreślą indywidualny styl planowanej aranżacji, podpowiada Agnieszka Dybała, ekspert firmy Dunes.

Ludzie zawsze dążyli do tego, by otaczające ich przestrzenie były estetycznie wykończone. Od najdawniejszych czasów ściany większości pomieszczeń ozdabiano różnego rodzaju dekoracjami, dzięki którym wnętrza stawały się piękniejsze i bardziej atrakcyjne wizualnie. Dostępne dziś na rynku rozwiązania stanowią niemal niewyczerpane źródło inspiracji dla wszystkich poszukujących wyjątkowych pomysłów. Niewątpliwie szczególną propozycją są trójwymiarowe panele ścienne, które nie tylko nadają pomieszczeniom przestrzennego charakteru, ale dzięki bogactwu dostępnych wzorów pozwalają także idealnie dopasować je do wyjątkowego charakteru konkretnej aranżacji.

Styl na fali.

Płaska ściana w jednym kolorze to klasyczne i sprawdzone rozwiązanie. Dlaczego jednak nie spróbować wyjść poza utarte schematy? „Zamiast operowania wyłącznie barwą, warto ożywić ściany za pomocą nietypowej faktury.” – zwraca uwagę Agnieszka Dybała z firmy Dunes i dodaje: „Trójwymiarowe powierzchnie paneli kryją w sobie wielki potencjał dekoracyjny. Na przykład falujące linie mogą w zależności od kierunku, gęstości i sposobu ułożenia wprowadzać wrażenie kojącego spokoju i harmonii lub pełnej życia, pulsującej rytmiczności. Łagodne kształty doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach takich jak salon czy sypialnia, z kolei bardziej dynamiczne propozycje mogą wprowadzić ożywienie w korytarzu lub garderobie.”

na fali kreacji - model Curled

Curled

Miękkie linie falujących wzorów paneli dekoracyjnych nie mają bynajmniej nic wspólnego z właściwościami technicznymi dekoracji. Aby była ona jak najbardziej trwała, poszczególne elementy produkowane przez firmę Dunes wykonywane są z wytrzymałego, wysokogatunkowego gipsu, wzmocnionego dodatkowo włóknem szklanym. Materiał ten jest całkowicie ekologiczny i niepalny, nie zawiera też toksyn ani związków lotnych, co z pewnością docenią alergicy.

Cztery kąty w… czterech kątach.

Miłośnicy regularnych wzorów powinni zwrócić szczególną uwagę na propozycje oparte na motywach figur geometrycznych. „Będą się one doskonale prezentować w nowoczesnych wnętrzach, nawiązując do aktualnych trendów współczesnego designu.” – podpowiada ekspert firmy Dunes i dodaje: „To także ciekawa alternatywa dla standardowych wykończeń ceramicznych. Pokryte odpowiednimi farbami panele mogą zastąpić kafle i stać się niecodzienną dekoracją wybranych ścian w łazience czy kuchni. Proste linie i kąty ułatwiają malowanie poszczególnych paneli rozmaitymi barwami, dzięki czemu na ścianach możemy skomponować prawdziwe trójwymiarowe mozaiki. Z kolei wyrazista forma rombów pomoże nadać ścianom zdecydowanego charakteru i wprowadzi we wnętrzach atmosferę elegancji, a nawet ekskluzywności.”

Squares - wizualizacja

Squares

Agnieszka Dybała z firmy Dunes zwraca także uwagę na możliwość pokrywania panelami zarówno całych ścian, jak również tylko ich wybranych fragmentów: „W zależności od potrzeb, nawet kilka pojedynczych elementów może ozdobić każdą, choćby i niewielką powierzchnię. Panele będą atrakcyjną ozdobą małej wnęki, przestrzeni za telewizorem lub zagłówkiem łóżka, a niektóre wzory z powodzeniem zastąpią nawet wieszane na ścianie obrazy.”

wzór Rhombus

Rhombus

Puścić wodze fantazji.

„Harmonijne i subtelne wzory będą działać kojąco i pomogą stworzyć w pomieszczeniach relaksującą atmosferę. Z kolei panele o głębokiej rzeźbie oraz licznych, zróżnicowanych i przenikających się płaszczyznach optycznie zdynamizują przestrzeń.” – podpowiada ekspert firmy Dunes. Poszukujący nietypowych motywów powinni zwrócić też szczególną uwagę na bardziej nieszablonowe rozwiązania. „Otaczający świat pełen jest niezwykłych wzorów tworzonych przez naturę lub przez człowieka. Każdy z nich może być inspiracją do tworzenia atrakcyjnych aranżacji. Motywy kwiatów i plastrów miodu, charakterystyczna powierzchnia złożonego papieru orgiami czy też kształt puzzli – to tylko niektóre spośród niezliczonych propozycji dekorowania ścian za pomocą trójwymiarowych paneli.” – wylicza Agnieszka Dybała z firmy Dunes i podpowiada: „Niestandardowe, dynamiczne motywy doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach takich jak pokoje dziecięce czy też biura, w których każdy fragment przestrzeni może pobudzać kreatywne myślenie i wprowadzać pogodny nastrój. Ciekawe efekty wizualne uzyskamy także stosując umiejętne oświetlenie, które podkreśli wklęsłości oraz wypukłości nietypowej powierzchni i wprowadzi niepowtarzalną grę światłocieni. ”

trójwymiarowe Honey - wizualizacja

Honey

Niewątpliwie, czas spędzony w estetycznych, dobrze urządzonych wnętrzach płynie przyjemniej. Trójwymiarowe panele dekoracyjne dzięki szerokiej gamie oferowanych wzorów pozwalają wzbogacić praktycznie każdą aranżację o wyjątkowo atrakcyjny, przestrzenny wymiar. W zależności od potrzeb, zróżnicowane motywy pozwolą wprowadzić do pomieszczeń harmonię oraz spokój lub dynamizm i zdecydowany charakter.

Polecane Wpisy
Skontaktuj się

Napisz do nas, a odpowiemy Ci najszybciej jak to tylko możliwe.

Nie czytelne? Zmień tekst.