Nowy charakter wnętrza

Remont to słowo, które u wielu z nas wywołuje strach przed bałaganem, przeciągającymi się pracami wykończeniowymi, a co za tym idzie utrudnieniem życia domowników. Zgodnie z powiedzeniem, że „cel uświęca środki” marzenie o pięknych wnętrzach pozwala nam uzbroić się w cierpliwość i przetrwać aranżacyjne rewolucje. Czy faktycznie jednak jest to konieczne? Jak zapewnia ekspert z firmy Dunes, całkowicie nowy charakter wnętrza możemy osiągnąć, decydując się tylko na wymianę kluczowych elementów dekoracji, za które z pewnością w każdym domu należy uznać…ściany.

Aby odmienić wystrój „czterech kątów”, nie trzeba od razu robić generalnego, kosztownego remontu. Wystarczy dodać jeden, wyrazisty i nieszablonowy element dekoracji, by wprowadzić nowy „look” na domowe salony.

Nowy styl…


„Nowy styl wnętrza możemy uzyskać już poprzez wprowadzenie innego koloru, zamontowanie dodatkowego oświetlenia np. w podwieszanym suficie, zastosowanie fototapety lub też zawieszenie oryginalnych obrazów czy grafik. Warto jednak iść o krok dalej i odważyć się na bardziej spektakularne zmiany. Jeśli od dawna mamy ochotę na nowatorskie rozwiązania warto pomyśleć o nadaniu ścianom, i to w znaczeniu dosłownym, zupełnie nowego wymiaru.” – mówi ekspert z firmy Dunes.

Wydawać by się mogło, że stworzenie takiej dekoracji wiązać się będzie zarówno z dużymi kosztami, jak i żmudną, czasochłonną pracą. Dzięki dostępnym od niedawna na polskim rynku trójwymiarowym panelom dekoracyjnym marki Dunes jest to zadanie proste, ekonomiczne, a z pewnością niezwykle efektowne.

Niecodzienna okładzina…

„Niecodzienna okładzina ścienna nada głębi stylizacji, przełamie monotonię wnętrza i stanie się ciekawym urozmaiceniem domu lub mieszkania. Wystarczy, że w ten sposób udekorujemy jedną ścianę w pomieszczeniu, by nadać mu zupełnie nowy wyraz. Faktura paneli jest bowiem bardzo unikatowa i z pewnością wymyka się utartym schematom. Nie ma więc mowy o tym, że wprowadzona przez nas zmiana pozostanie niezauważona.” – mówi ekspert.

Zwłaszcza, że do wyboru mamy modele zarówno nawiązujące do geometrycznych brył, naturalnych żywiołów czy też futurystycznych kształtów. W wersji standardowej panele występują w uniwersalnej bieli. Jednak można je pokryć farbą w dowolnym kolorze tak, by wpasowały się w koncept aranżacyjny.

Mała zmiana…

„Mała zmiana może mieć ogromne znaczenie dla całego projektu. Jeśli zatem do tej pory mieliśmy sypialnię lub salon, w którym ściany zdobi jedynie tapeta lub farba, doskonałym pomysłem na odświeżenie aranżu będzie udekorowanie jednej z nich za pomocą paneli 3D. Możemy w ten sposób wykończyć całą płaszczyznę ściany lub tylko jej centralną część. Dodając do tego obramowujące okładzinę oświetlenie ledowe lub punktowe stworzymy aranżację godną miana małego dzieła sztuki nowoczesnej. Warto eksperymentować z formą. Gipsowe panele dekoracyjne 3D wykonane są z materiału, który jest całkowicie niepalny, nietoksyczny oraz nie zawiera lotnych związków mineralnych. Można je zatem z powodzeniem wykorzystać do aranżacji np. kominka. Z pewnością tak ozdobiony prezentować będzie się niezwykle oryginalnie. Równie dobrym pomysłem będzie zastosowanie np. w salonie czy kuchni na zupełnie gładkiej powierzchni białej ściany geometrycznych białych paneli w kształcie okręgów. W subtelny, ale pomysłowy sposób wprowadzą one do wnętrza współczesny szyk i design.” – dodaje ekspert z firmy Dunes.

Dekoracja wnętrz…

Proces dekoracji wnętrz przy pomocy trójwymiarowych paneli jest na tyle bezproblemowy, że nawet najwięksi przeciwnicy remontowych rewolucji z chęcią skorzystają z tego rozwiązania. „Wzmocnione szklanym włóknem panele to materiał łatwy i szybki w montażu. Ich waga, przy standardowych wymiarach 1000 x 800 mm, nie przekracza 10 kg. Nie musimy się zatem obawiać, że nadmiernie obciążymy dekorowaną ścianę. Aby stworzyć dowolną kompozycję – w układzie pionowym lub poziomym – wystarczy, że skleimy ze sobą złącza płyt, a następnie je oszlifujemy. Co istotne, na specjalne zamówienie firma Dunes może przygotować panele o niestandardowych rozmiarach, ozdobienie więc przy ich pomocy dowolnej wielkości powierzchni nie będzie żmudną pracą, a tak naprawdę przyjemnością, spotęgowaną przez wyjątkowy efekt końcowy.” – podsumowuje ekspert.

Odświeżanie domowego wnętrza będzie znacznie prostsze i przyjemniejsze niż moglibyśmy się spodziewać. Pod warunkiem, że sięgniemy po odpowiednie materiały wykończeniowe. Niezależnie od typu budownictwa, metrażu czy dotychczasowego wystroju w każdym domu lub mieszkaniu egzamin zdadzą trójwymiarowe panele dekoracyjne marki Dunes. Wprowadzona za ich pomocą nawet niewielka zmiana widocznie odmieni dotychczasową aranżację.

pdf

Polecane Wpisy
Skontaktuj się

Napisz do nas, a odpowiemy Ci najszybciej jak to tylko możliwe.

Nie czytelne? Zmień tekst.