Najnowsze trendy w dekorowaniu ścian.

Dawne trendy, gdy ozdabianie domowych ścian sprowadzało się do wyboru koloru farby lub tapety bezpowrotnie minęły. Dziś, poszukując ciekawych propozycji wykończenia wnętrz, mamy do wyboru szeroką paletę technik dekoracyjnych, które pozwalają nadać pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru. Agnieszka Dybała, dekorator wnętrz firmy Dunes zajmującej się produkcją trójwymiarowych paneli dekoracyjnych podpowiada, jak za pomocą najnowszych rozwiązań stworzyć aranżacje – dosłownie i w przenośni – z innego wymiaru.

Trendy w dekorowaniu ścian - Panele Choppy w sypialni

„Przygotowując się do zmiany wyglądu ścian, najczęściej intuicyjnie sięgamy po pędzel lub wałek malarski. Zanim jednak rozpoczniemy prace, warto zorientować się w ofercie nowoczesnych technik dekoracyjnych. Dostępne na rynku rozwiązania pomagają nam nadać domowym ścianom wyjątkowego charakteru, który będzie wyrazem kreatywności i dobrego gustu domowników.” – podpowiada Agnieszka Dybała, dekorator wnętrz z firmy Dunes.

Odkryj nowe przestrzenie

„Jedną z najnowszych i zarazem najciekawszych propozycji w aranżacji ścian są trójwymiarowe panele dekoracyjne. Nowoczesne i coraz bardziej popularne rozwiązanie zdobywa uznanie klientów bogactwem oryginalnych form, a także łatwością montażu.” – mówi ekspert firmy Dunes, dodając: „Wykonane najczęściej z wysokogatunkowego gipsu panele są niepalne, nie zawierają toksyn ani związków lotnych, co z pewnością docenią alergicy. Sposób montażu jest w zasadzie taki sam jak płyt kartonowo-gipsowych. Pozwala to na wykonanie dekoracji wszystkim, posiadającym minimalne umiejętności z zakresu prac budowlanych. W związku z tym, że panele dostępne są w wielu rozmiarach można nimi pokrywać zarówno całe ściany, jak i ich niewielkie fragmenty.”

Agnieszka Dybała zwraca także uwagę na to, że paleta produkowanych paneli wciąż się powiększa. „Spośród dostępnych w ofercie firmy Dunes 26 wzorów aż 10 to tegoroczne nowości. Znajdziemy wśród nich zarówno delikatne, falujące motywy nadające wnętrzom atmosfery spokoju i harmonii, jak i zróżnicowane, geometryczne powierzchnie, pozwalające na nowoczesne i oryginalne aranżacje.”

Dodatkowy wymiar – więcej możliwości

„Gipsowe panele można malować praktycznie wszystkimi rodzajami farb ściennych. Aby dodatkowo wykorzystać ich potencjał dekoracyjny możemy zastosować przy tym więcej niż jedną barwę. Ciekawe efekty uzyskamy także korzystając z bogatej palety farb strukturyzowanych. Dostępne są one najczęściej w postaci gotowej masy o różnym stopniu ziarnistości lub dodawanego do zwykłej farby proszku. Dzięki ich zastosowaniu możemy w domowych pomieszczeniach cieszyć się, na przykład, realistyczną imitacją kamienia.” – podpowiada specjalistka firmy Dunes.

Dekoracyjność paneli można jednak podkreślić nie tylko kolorem farby lub jej fakturą. „Oryginalnym pomysłem na podkreślenie przestrzennego charakteru paneli jest ich umiejętne oświetlenie. Wklęsłe i wypukłe powierzchnie, opisane łagodnymi lub ostrymi liniami, będą źródłem niepowtarzalnej gry światłocieni, w zależności od umiejscowienia, a także rodzaju i liczby źródeł światła.” – zauważa Agnieszka Dybała, dekorator wnętrz firmy Dunes.

„Panele umożliwiają zastosowanie wielu technik dekoracyjnych. Można je na przykład ozdabiać malowanymi ręcznie wzorami, obrazami, lub specjalnymi naklejkami, a także pokrywać farbami strukturyzowanymi. Za każdym razem ściana będzie nabierała niepowtarzalnego charakteru dzięki połączeniu trójwymiarowości paneli i zastosowanej metody dekoracyjnej.” – mówi ekspert Dunes.

Nowoczesne dekoracje ścian pozwalają wprowadzić do aranżowanych wnętrz nie tylko kolor i fakturę, ale także efektowną trójwymiarowość. Udzielone przez specjalistkę firmy Dunes wskazówki z pewnością pomogą lepiej zorientować się w bogatej ofercie ciekawych i nieszablonowych rozwiązań dekoratorskich. Poświęcenie chwili uwagi najnowszym trendom to dobra inwestycja, która zaowocuje stylowymi i niepowtarzalnymi aranżacjami domowych ścian.

Polecane Wpisy
Skontaktuj się

Napisz do nas, a odpowiemy Ci najszybciej jak to tylko możliwe.

Nie czytelne? Zmień tekst.